| TheMASKro a întrebat:

Care procesor e mai bun :

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ 2. 51GHz sau

Intel Pentinum CPU G645 Dual Core 2.90 ghz

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Intel daca vrei viteza, si amd daca vrei stabilitate si i pui la treaba.Cu un cooler puternic eu as alege amd-ul, este mai rezistent si desi se supraincalzeste, rezista la temperaturi mari de peste 50 grade celsius, Intel se prajeste daca trece! Deci eu prefer amd, mult mai rezistent, plus ca viteza de procesare al amd-urilor este mult mai reala decat la Intel, nu sunt diferente extraordinare dar conteaza cand le aduni! Bafta!

4 răspunsuri:
| NakaTaka a răspuns:

Cel de 2.90 ghz

| Komarov a răspuns:

Amd din cauza ca are o durata de viata mai mare si duce mult mai bine jocurile si windows-ul cat despre frecventa poti face overclock dar nu ajuta foarte mult frecventa
important e ca un pc cu amd athlon dual core tine mai bine decat orice procesor cu Intel luand in considerare pentium dual core sau celeron/atom deci recomand cu placere amd proprie experienta

| XxKnifeXx a răspuns:

Itel e mai bun decit AMD ti-l recomand pe Intel pentium

| marius129 a răspuns:

Intel-ul
dar ai grija sa se potriveasca cu socket-ul de pe placa de baza