| Laur_Andrei_2001 a întrebat:

Vreau un cooler pana in 35 lei pentru processorul acesta:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2.90 GHz.

8 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Super, iti dorim succes in cautari dar trebuie sa le faci pe olx sau pe okazii.

| flixbuster a răspuns:

Ai fi surprins cat de bine ruleaza Windows 10 Home 32 bits pe procesoare AMD Athlon 64 X2 cu 2GB de RAM DDR2 pe un HDD SATA2 de 80GB - pentru Internet, documente, muzica, filme (chiar HD, cu o placa video SH de 40-50 lei gen NVIDIA 9500 GT). Am instalat cel putin 3 sisteme de genul pentru seniori si nu au nici o treaba, merg de rup. Singurul lucru care ii enerveaza sunt upgrade-urile de Windows 10 din 6 in 6 luni dar astea enerveaza pe toata lumea si na, nimic nu e perfectwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru flixbuster):

80GB de hard normal... bine mai ruleaza, se blocheaza cate 30 minute la fiecare boot.

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ziceam, ai fi surprins.

Pe mine ma amuza teribil cand citesc de cate unii cu i5/i7, 8/16GB RAM, SSD de la 256GB in sus si se plang ca le merge Windows 10 prost si li se misca sistemul precum o rasnita. Au bagat 1000 EUR in sistem dar daca le-ai zice de 100 EUR licenta de Windows 10 si 100 RON o instalare si configurare corecta ar zice ca vrei sa ii jecmanesti de bani saracii de ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru flixbuster):

Cu AMD merge bine doar din cauza ca e forta bruta, cel mai ieftin AMD din magazin are 4GHz. La Intel... are 1. 6GHz.
Daca pui si SSD si i5 rupe.

| Laur_Andrei_2001 explică:

Frate am cerut niste pareri, daca nu vrei sa ajuti nu fai hate undr vrei tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laur_Andrei_2001):

Ce hate? Ai probleme cu caputul?
Vorbeam cu baiatul asta ca merge mult mai bine cu AMD si e mai ieftin... Si cu SSD e si mai rapid decat Intel.
Normal ca-ti merge coolerul si ti-au raspuns si altii inaintea noastra, daca te ofenseaza faptul ca userii vorbesc intre ei la intrebarea ta, pur si simplu da-ne ignore.

| Laur_Andrei_2001 explică (pentru anonim_4396):

Ai zis ca nu comanzi tu cooler pentru rabla mea, nu am pus pe nimeni sa comande, am asteptat niste pareri, dintre noi doi cred ca tu ap probleme cu caputulwinking