| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Configuratia PC-ului meu este: procesor AMD Sempron 2200+ de 1.5 GHz, 1.5 GB RAM, HDD de 160 GB, placa video nVidia GeForce 5200 de 128 MB si suport DirectX9.Din ce am vazut pe internet indeplinesc cerintele de sistem, chiar am incercat si Windows 7 Upgrade Advisor si imi spunea ca am sistemul compatibil cu Windows 7. Dar intrebarea mea este daca imi va merge binisor sau va trebui sa astept foarte mult la deschiderea unui simplu program? Si as mai vrea sa stiu daca placa mea video poate sa perceapa boot-screen-ul de la Windows 7. Funda

Răspuns Câştigător
| IT4Ever a răspuns:

Nu ti-as recomanda windows 7 pentru sistemul tau. Sempronurile sunt procesoare ieftine si ca atare nici nu au nu stiu ce performanta. Eu zic sa te rezumi la Xp bafta

| TheFootballPlayerAndrey explică (pentru IT4Ever):

Un prieten de-al meu care lucreaza in domeniul IT a zis ca ar trebui sa incerc si Windows 7.Nici el nu stie cum ar trebui sa reactioneze Windows-ul, pentru ca nu dispune de calculatoare cu aceasta configuratie cu care sa probeze.Eu stiu sigur ca imi merge, dar vreau sa stiu daca va merge cat de cat binisor...

| IT4Ever a răspuns (pentru TheFootballPlayerAndrey):

Eu am instalat pe dual core de 2, 5 GHz si cam dadea in colturi calculatorul abia cand mi-am pus 4gb a inceput sa mearga asa cum vreau eu. Nu zic ca nu o sa=ti mearga dar o sa se chinuie asta e clarhappy

| Anonymous1247 a răspuns (pentru TheFootballPlayerAndrey):

Nu încerca deloc Windows 7 pe configurația ta, am AVUT aceleași configurații ca și tine și nu e capabil să ruleze Win 7, rămâi la XP. La mine și cu XP mergea greu. Acuma am laptop și e ok.

| IT4Ever a răspuns (pentru TheFootballPlayerAndrey):

De mers va merge dar sa nu te astepti la performanta happy