| downer2012 a întrebat:

Sall TPU,Cum as putea sa imi fac un site gen, http://xqs.ro/? sa aiba contact, produse etc.Acesta este un proiect in desfasurare si am nevoie de site,sa nu fie gratuit, pentru ca vreau sa cumpar host.As vrea o firma de hosting buna si un tutorial daca se poate.
Cunosc ceva css,html,adica stiu sa fac forum/blog, dar site nu am facut niciodata.Cel mai bun funda

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Din site care ai dat exemplu
xqs este hosting
.ro este domeniu

cel mai bine este sa cumperi si hosting si domeniu de la aceiasi firma
de exemplu de aici
ei au si asistenta online,adica orice firma de genu asta ar trebui sa ofere asistenta online
iti vor da nume si parola
acum vei urca pe hosting sistemul care preferi tu de administrate site
joomla,sau drupal,sau wordpress
apropo,cel mai simplu in administrare si rapid este wordpress,te vei descurca foarte usor in el
dar are un minus, nu poti face un site foarte performant cu wordpress

important este sa urci uul dintre sisteme de administrare site pe hosting, in rest este foarte usor, instalezi o tema placuta tie
in legatura cum sa urci acest sistem pe hosting, cei de la asistenta hostingului sunt obligati sa iti explice

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Poti sa-l faci cu www.ucoz.ro
Ai aici si un tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo.
Din moment ce ai cunostinte de css, html inseamna ca poti sa-l personalizezi, fara probleme, dupa bunul plac.