| zxzx a întrebat:

Salut,

As vrea sa cumpar un domeniu.com pentru blogul meu. Normal totul ramane si se desfaasoara pe acelasi blog care e gratuit, doar ca vizitatorii vor fi redirectionati spre adresa cumparata. Vreau sa cumpar de la Go Daddy, nu ma intereseaza altele. Aici nu sunt lamurit, daca mai platesc sau nu in fiecare luna hosting pentru cazul meu.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca nu ai hosting deja cumparat sau nu hostezi pe ceva gratis, da, trebuie sa cumperi hosting.

| KodrutZ a răspuns:

Daca hostezi pe ceva gratis, redirectul costa, cel putin asa era mai demult. Oricum, daca iti iei un.com propriu, nu are sens sa nu iti iei si hosting. Hosting+.com la GoDaddy te ajung cam 70-80 de dolari pentru doi ani, ceea ce zic eu ca e un scor excelent (posibil sa fie mai putin, am niste coduri de reducere pentru ambele cazuri, da-mi un PM daca esti interesat).