| DreamMachin3 a întrebat:

Sall TPU,

De cateva zile mi se tot inchide calculatorul fara niciun motiv... oricum am un calculator destul de praf
Procesor: Intel Pentinum(R) Dual-Core CPU(2 CPUs) E5200 @2. 5Ghz
Installed memory ram: 4. 00GB (3. 00GB usable)
System type: 32-bit
Am calculatorul de 2 ani si nu stiu ce sa ii fac.Se inchide cand joc Assasin's creed Revelations...desi imi merge bine.

Dau funda! Mersi, pentru timpul acordat. xD

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu e un calculator praf, e destul de bun. problema poate fi din cauza placii video (sau din cauza driver-ului) sau din cauza ca se supraincalzeste placa video si se inchide pentru siguranta. incearca sa-l desfaci si sa cureti placa video de praf si sa-i reinstalezi driver-ul.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Baga si tu mana in el dupa ce s-a oprit sa vezi ce parte este fierbinte happy

| Gabi05 a răspuns:

Daca jocul e mai solicitant si pc-ul tau e la limita cu acel joc, si stau toate in 100%, posibil sursa sa nu poata alimenta sistemul, si sa iti inchida alimentarea sistemului, fapt ce provoaca shutdown

| anto2002 a răspuns:

Nu iti suporta jocul e prea mare.