| Luci3344 a întrebat:

De ce mi se inchide calculatorul cateodata cand pornesc un video sau un joc, iar cateodata mi se inchide din senin! De ce se intampla asta? Trebuie instalat anti-catalistu sau ceva de genu? FUNDAAAAAAAAAAAAAAAAA

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sau trebuie să verifici temperatura plăcii grafice și procesorului.Mai mut ca sigur din cauza exploatării neconforme a calculatorului pasta termoconductoare de pe chipsetul plăcii grafice și/sau procesorului s-a uscat și ca aceste componente să nu se ardă bios-ul are această autoprotecție.
Succes

| stlucian a răspuns:

O curatire de praf a cooler-elor poate ajuta.In special cel de la placa video si procesor. Daca nu ai facut asta de mult 6-12luni e posibil ca componentele sa se supraancalzeasca si ca protectie se opresc.E un "defect" des intalnit thumbs up

| SouLIce a răspuns:

Verfica temperaturile de la procesor
Foloseste hwmonitor
http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.25-setup.exe