| Fotbalistul123 a întrebat:

De curand m-a lasat mouse-ul. Nu mergea Intrerupt pur si simplu nu se misca deloc. M-Am uitat în spatele unitatii si am vazut ca mouse-ul avea cablul putin rupt. Mentionez ca avea mufă rotunda. Asa ca mi-am cumparat alt mouse dar cu mufa drptunghiulara ( USB sau Cum se numeste..) Faza e ca acum nu merge nici asta nou. Am luat o chestie intermediara in care se baga cablul asta USB iar la capătul celălalt e rotunda ca la mouse-ul vechi. Dar nici asa nu merge.... Calculatorul nu e asa vechi am unitate verticala cu Procesor 1.7 si 3 gb RAM.
VA ROG MULT SA MĂ AJUTATI

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este compatibil cu unitatea, dar avind mufă usb trebuia sa meargă, mergi inapoi cu mouse ul si schimbă l cu altul, vezi sa nu îi rupi ambalajul si sa ai bonul la tine, dar inainte sa il schimbi, incearcă l la alt calculator, sau laptop, vezi poate are vreun vecin amabilitatea sa te lase sa probezi mouse ul.

| Claudiusniper a răspuns:

Poate vreun driver, ceva?

| AndraAndraAndraIoanaIoanaIoana a răspuns:

Se poate sa se fi acumulat praf sau d-astea,"chestiute mici" laughing ...incearca sa steri mufa cu un servetel USCAT.Eu asa am patit cu incarcatorul de la telefon... sper sa meargawinking daca nu, mai incearca, pentru ca spui ca nu e vechi, sa vezi daca mai e in garantie sa il duci acolo sa se uite ei, probabil s-a slabit ceva si nu mai face conexiunea cum trebuie.
Sper ca ti-am fost de foloswinking

| Fotbalistul123 explică:

Mouse-ul nu are nimic. E ceva din PC ori s-a stricat ori e ceva din setări.