| CentyLox a întrebat:

din nou
Am o problema care nu mă lămurește de loc.
Configurație pc
G3260
8GB ram 1600
Gtx 950
Windows 7 x64
Totul merge strună în fiecare joc gen CS:GO 200 FPS 1080P MAX SETTINGS
Doom pe very high 1080p 70fps
Dar după ce deschid Gta v se mișcă la început pe la 60 fps în oraș 1080p pe setări high si dupa vreo 5 minute am 25-30 fps si dropuri masive.
Când închid gta-ul si ma bag pe cs prind pe la 60-100 fps si Doom 30-40 fps
Cum rezolv

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca "incetinirea" iti apare doar dupa un timp de joc, ar trebui sa verifici si temperatura procesorului, dar si incarcarea lui. Temperatura se poate tine intre limitele normale prin functionarea corecta a coolerului (Fan dimensionat corect, curatire de praf, aplicare de pasta siliconica corect).

Daca insa in Task Manager incarcarea procesorului este la 75% sau peste, atunci ai doar doua posibilitati:
- reduci performantele (rezolutie, fps) sau
- schimbi calculatorul.

| CentyLox explică (pentru Bula):

Sau să schimb procesorul cu un i5 4460

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si tu pe setari mai low, trebuie neaparat sa te joci pe high?

| VLDG a răspuns:

Daca nu nu juca pe high joaca pe mediu.
happy happy