| Mogha a întrebat:

Imi puteti spune cum pot conecta telefonul Samsung GALAXY mini GT-S5570 la wireless? Cablul il am conectat la Computer si wireless pe laptop si vreau sa ma conectez si cu telefonul cum ma pot conecta? Va rog raspundeti! Multumesc.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deschizi telefonul, tragi in jos bara de notificari si in stanga sus ai wi-fi.Click pe el.Dar iti trebuie si router.

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Hey frate...
In partea de sus a telefonului sunt niste notificari...
iti apare Wifi...
dai acolo si o sa iti apara reteaua ta
dai pe ea cu degetu si dupa aia bagi
parola si gata!

| Mogha explică (pentru Hachimytza619Akita):

Mersi mult dar eu bag parola ca am setat alta din laptop si imi da mereu sa o bag mereu mereu mii si mii de pagini sa bag parola. nu stiu ce are

| RevistaAIO a răspuns:

Incearca Setari - Conectivitate sau Retea - Wifi (cam astea ar trebui sa faci) Daca telefonul nu vine incorporat cu wireless, niciodata nu vei putea avea wifi pe el.

cat despre pc/laptopu-l tau nu are nicio legatura deoarece setarile trebuie facute din telefon, nu din laptop big grin Succes

| darrio2007 a răspuns (pentru RevistaAIO):

Se vede ca nu cunosti telefonul.

| RevistaAIO a răspuns (pentru darrio2007):

Normal ca nu il cunosc, din moment ce nu il am. Dar majoritatea smartphone-urilor Samsung sunt aproape la fel (depinde de OS) pe Samsung-ul meu Galaxy Player trebuie sa intru in Setari - Wireless si Retea - Setari Wifi - Wifi! De aici poti seta o conexiune sigura! Pt darrio2007 am mentionat eu cumva ca am acel telefon? NU! asa ca nu te baga!

| darrio2007 a răspuns (pentru RevistaAIO):

Bine,mai,daca spui tu.

| Mogha explică:

Acolo la retea scriu parola unde mi.o cere si imi da aceeasi pagina sa scriu parola si scrie subtire : (neschimbat)

| Didiana11 a răspuns (pentru Mogha):

Acelasi lucru imi apare si mie..si nu stiu ce sa fac. Daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine.