| cristian041997 a întrebat:

Sall TpU! Imi puteti spune daca aceasta placa video http://www.mediadot.ro/......oc-edition imi merge pe aceasta placa de baza(daca imi suporta placa de baza ) FUJITSU SIEMENS D2312-A3 (CPU)
PS: am 5gb de ram si CPU Intel core 2 duo 1.86 GHz
Din ce am vazut pe net am realizat ca nu am nevoie de o sursa prea mare
Dau funda

Răspuns Câştigător
| buzucan a răspuns:

Merge, pci sunt compatibile intre ele. doar ca procesorul e cam slabut... o sa fie alergat de placa video...

2 răspunsuri:
| extremeA07 a răspuns:

Nu merge. Placa video e PCI-Express 3.0, placa de baza e doar PCI-Express.

Iti recomand sa iti iei alta placa de baza. Sincer nici nu stiam ca si Fujitsu Siemens face placi de baza.

| cristian041997 explică (pentru extremeA07):

Are pci 2.0 pentru ca am acuma o placa video geforce 210 de la gigabyte, iar aceasta placa video este pci2.0