| bossmadalin a întrebat:

imi raspundeti va rog frumos la aceastra intrebare dau funda. am un monitor LG l1718s si as vrea sa achizitionez un sistem gaming 15 milioane uitati care e mai bun din astea 2 http://www.mediadot.ro/wishlist/32366/ sau http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/705253/ mersi pentru tot dau funda :X

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La cel de la pcgarage nici macar nu ai adaugata carcasa. Si sursa este prea puternica, nu o sa folsoseasca nici macar 40% din putere.
E mai ok parca la pcgarage, dar mai clar, de ce componente ai nevoie, precis. Cumva de toate fara dvd-writer?

| bossmadalin explică (pentru sltlp):

Man am nevoie de toate fara dvd writeru carcasa am dar asa mi-a pus ala

| sltlp a răspuns:

Daca nu e prea scump, si poti fa faci efortul pana la asa ceva: http://bit.ly/14caE5f
ar fi excelent. Se poate si mai bine, dar cu inca 60 lei in plus. Daca e prea scump, imi zici, sa schimb cate ceva. Daca vrei de la pcgarage, foloseste vouhcer-ul 6WXBQPKQ pentru o mica reducere de 1%>.

| bossmadalin explică (pentru sltlp):

Mah max 1500 ron nici banii astia nu-i am deci. scuze

| SonicAndrei a răspuns:

Eu aș alege AMD Athlon Quad Core (primul).

Dar eu recomand să-ți iei unitatea de la www.intend.ro. Acolo sunt ieftine și de calitate. Au de toate.

Eu zic să alegi un procesor mai puternic. Ce zici de AMD FX-6100 6 core + turbo? Procesorul costă 500 lei dar e foarte bun. Va trebui să schimbi și placa de bază.

| bossmadalin explică:

Pai am o carcasa dar in fine am nev de toate componente, e in afara de dvd