| Khero a întrebat:

Intel® Core™ i5-4460 sau Intel® Core™ i5-4690K?
Nu ma intereseaza sa fac overclocking, doar sa ma joc. Pareri?

5 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Intel® Core™ i5-4690K?, are 3.5 ghz si 4 nuclee cu care poti juca si gta 5 daca ai si o placa video potrivita

| Khero explică (pentru FlorinSalamNr1):

Iar i5-4460 are tot 4 nuclee, dar 3, 2 ghz. Diferenta dintre cele 2 este de 300 lei, care ii pot investi in placa video sau alte componente.

| FlorinSalamNr1 a răspuns (pentru Khero):

Asta ar fi o idee foarte buna, eu doar mi-am spus parerea.happy

| E1ph0 a răspuns:

Nu fi prost lasa-l asa i5-ul e bun, la overclocking din cele mai multe ori reusesti sa ti-l strici, propria experienta. Dar daca vrei sa risti, nu strica. Dar risti...

| Khero explică (pentru E1ph0):

Nu cred ca intelegi intrebarea. Care dintre cele 2 procesoare enuntate mai sus scoate performante mai bune in jocuri? SUBLINIEZ, nu ma intereseaza overclicking-ul.