| xXxFeelOKxXx a întrebat:

LA montarea unei placi de baza conteaza ce fel de carcasa ai? Funda cel mai bun si rapid raspunsQ

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Nu....Doar sa stii sa o montezi, succes o zi faina!

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De fapt conteaza, daca ai o carcasa matx (micro atx) nu poti instala o placa de baza atx.In general carcasele clasice pot "adaposti" orice fel de placa de baza.

| xXxFeelOKxXx explică (pentru Intruder19):

Normal ca nu am matx, alea de cand nu se mai folosesc...

| BrD a răspuns:

Da, conteaza. Exista posibilitatea sa nu se potriveasca suruburile. Asa ca inainte sa iti iei una din ele, verifica sa vezi daca coincid suruburile.

| vioreld a răspuns:

Nu conteaza carcasa! Orice model de placa de baza poate fi montata pe orice carcasa.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut, nu conteaza carcasa la o placa de baza, dar trebuie sa stii cum trebuie pusa pe carcasa. Atata tot!

Succes!

| Dinamovistul101 a răspuns:

Nu are importanta.

| xXxFeelOKxXx explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri dar nu pot da la toti cate o funda!