| Alex_Alexutsu_1992 a întrebat:

ma confrunt cu o problema mare la pc meu :(
De curand mi-am facut un pc pe piese, problema e ca primesc blue screen urmat de diferite erori iar dupa restart porneste windowsu si imi apare pe desktop daca vreau ca windowsu sa gaseasca o solutie pe net pentru problema care este urmatoarea
" Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1048

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: FFFFFAA00904DCF0
BCP2: 0000000000000000
BCP3: FFFFF800029FA8FE
BCP4: 0000000000000005
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\021013-20467-01.dmp
C:\Users\Alex\AppData\Local\Temp\WER-31964-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x04 09

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
"
Metionez ca am reinstalat windowsu de foarte multe ori:| crezand ca asta ar fi problema, am incercat si alte win si degeaba....am instalat toate driverele de pe sd-urile primite odata cu pisele cumparate din magazin, ( crezand ca ar fi si de la drivere) si degeaba.
In prezent mentionez ca am reinstalat windows 7 ultimate 64 biti..si am instalat doar driveru placii de retea pentru ca altfel nu aveam net...si la fel aceeasi problema:|
Nu stiu ce solutie sa mai aplic:(
Ajutati-ma va rog care va pricepeti mai bine in problema mea.
Multumesc:).

3 răspunsuri:
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Incearca cu ultimele versiuni de drivere de pe site-ul producatorului placii de baza daca ai desktop, sau pe siteul producatorului modelului de laptop.

| Atrix a răspuns:

Blue Screen inseamna doua lucruri:problema software sau problema hardware(de obicei cu memoria RAM)...deci daca nu ai reusit nici cum sa scapi de el inseamna ca e de la hardware.
Si eu am avut aceeasi problema si panal a urma era de la memoria ram car era stricata.

| Alex_Alexutsu_1992 explică (pentru Atrix):

Da inteleg tind sa cred si eu acelasi lucru pentru ca nu pot opri chestia asta sub nicio formastraight face am sunat la magazinu de unde am luat piesele si m-a chemat la ei pentru diagnosticare...sa speram ca face cv...dar frustant e faptul ca am mers cu unitatea la un service si mi-a pus-o pe teste "piesa cu piesa" si culmea nu a gasit nimicstraight face
Nu stiu ce o sa ma fac cu pc astastraight face