| Hewkii a întrebat:

mi-am cumparat o consola Sony ps3 de 40 GB fat cred si m-am jucat uncharted 1 cu cablu HDMI la monitorul de pa PC vreo 5 ore dupa am schimbat sa vad cvpe youtube si am plecat 5 min si dupa cand m-am intors si am dat pe HDMI mi-a zis ca nu existe video disponibil si nu ii YLOD ca nu mi se aprinde nici un bec galben decat cel de la Wi-Fi ca folosesc Wirless si pur si simplu nu mai imi merge nu se mai vede nimic nici pe HDMI nici pe AV si nu stiu ce are sad help meeee... fundawinking

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai mult ca sigur s-a ars ceva. A fost primul model de ps3, calculeaza si tu cati ani is de atunci. Plus ca astea aveau alta arhitectura, consuma mai mult si se incalzeau mai tare, comparat cu cele ulterioare.

| harri2000 a răspuns:

Probabil ti s-a ars ceva pe la el, Sony Ps3 FAT 40 gb e primul aparuthappy si cum nu l ai luat nici nou, si fara garantie?! nu stiu! Eu cred ca ti-ai luat teapa cu elwinkinghappy

| Hewkii explică:

Si nu am luat-o noua si nici cu garantie si mergea foarte bine... crying((((((((((

| Hewkii explică:

Mda... era de la cablu

| Frantz47 a răspuns:

Salut, nu am inteles foarte multe din ce ai descris mai sus, n-am dormit toata noaptea si-s cam batut in cap, dar nu conteaza asta. Spuneai ca la PS3 ti se aprinde un bec galben? Daca da, poti sa-l folosesti pe post de gunoi, sau sa-l arunci la gunoi, aia se numeste the yellow light of death. Eu am un ps3 40 gb luat de nou in anul in care au aparut ( nu mai tin minte anul ), si merge perfect. Sa-ti fie invatatura de minte ca, cu electronicele scumpe nu poti sa te joci la mana a 2-a. O zi buna!