| ԂǮϞiŚ a întrebat:

Nu de curand mi-am cumparat un sistem audio surround 5.1 si am incercat ori ce metoda pentru a reusi sa fac sa se auda toate boxele deoarece se aud doar 2 dintre ele.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Se aud numai 2 pentru ca sunetul sursei pe care o asculti nu este surround 5.1. Din cate stiu numai filmele in format HD sau FULL HD (mkv, mp4) au sunet surround 5.1.
Melodiile sunt mai mult stereo.
(2 canale).
Daca ai televizor LCD\LED, si vede fisiere mkv, mp4, descarca un film in HD (fullHD) si ai sa auzi sunet sorround.

2 răspunsuri:
| gabib11 a răspuns:

Dar restul macar merg? le-ai testat cand le-ai cumparat?

| ԂǮϞiŚ explică (pentru gabib11):

Da. cand fac proba la fiecare boxa in parte merge cand e sa ascult muzica sau un film se aud doar 2