| TheLittleCurious a întrebat:

Nu imi scoate imrimanta numai albastru, galben si negru. Cartusele arata ca is pline toate. Am o imprimanta Epson Stylus DX4450. Am curatat capurile din setari i-am facut alinierea de cateva ori dar degeaba. Ce credeti a arvea? Si ce sa ii fac?

1 răspuns:
| ZendyTeam a răspuns:

Cred ca trebuie curatat buretele de sub cartus. Acela este imbibat. Aceasta problema am avut si eu. Ace burete are rolul de a curata capurile cartusurilor. Tu degeaba il cureti ca se murdareste la loc.
Incerca sa scoti acel burete, curata-l si vei vedea ca va revenii la normal.

P.S.
Treci pe laser, ca e mai economic, mai eficient, mai rapid. Daca scoti color nu se merita sa cumperi pe laser.

Stima Zendy.