| PsychoDreamer a întrebat:

nu stiu ce a facut sora mea in word 2007, dar acum cand trec randu (enter) imi apare in fel de semn, iar cand apas tasta space imi apar puncte! ce as putea face ca sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Eu la Writer nu le utilizam. Astea sunt caracterele care nu se imprimă sunt puncte pe mijloc când apeși bara de spațiu și P în oglindă pentru sfârșit de rând., când apeși tasta enter.
Dacă te deranjează le poți ascunde. La Word 2003 ăla era în bara de unelte, la 2007 este mai complicat să îți zic, că ar trebui să instalez sistemul de operare Windows și apoi să fac rost de un soft Office 2007. Eu au Ubuntu Linux pe calculator nu am Windows.
Intri pe Home și vezi P-ul în oglindă u7ndeva în dreapta sus, și apeși pe ăla, cel puțin așa era într-o carte de Word 2010, că nu am găsit acum carte cu Word 2007.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Știu ce a făcut dar este mult de explicat.
Pentru textele profesioniste era o obține să vezi spațiile libere și sfârșiturile de rând.
Eu nu mai lucrez cu Word de mult timp, că folosesc Writer de la Libre Office, și atunci nu lucram decât cu versiuni vechi de Word, 97, 2000, XP și 2003.
Pe undeva îți va apărea ca un P dar în oglindă și apeși cu mausul pe ăla.

| gioia a răspuns:

A bifat sa apara marcatori la inceput de rand.
In partea de dreapta sus a paginii apare o casuta cu trei puncte unul sub altul si niste linii langa. apasa acolo