| bombonikme a întrebat:

Pls am nevoie de ajutor.eu ma pricep cat e cat la calculatoare...cred ca deja m-am laudat pra mult. dar soramea a umblat pe undeva pe la optiunile de la word presupun... k mi-a schimbat formatul la toate documentele de aces gen plus daca deschid un nou document word la fel mi se intampla : deci imi apare un P intors de cate ori dau space imi apar puncte. daca dau enter imi apare tot P intors presupun k e de la paragraf... dar eu nu stiu de unde sa raduc formatul documentului la normal va rog cine se pricepe sa imi raspunda si mie...eu trebuie zi de zi sa imi refac cv-ul si scrisoarea de intentie ( sunt somera) si trebuie sa le trimit la div oferte si e foarte greu sa le scriu asa

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Incearca sa faci o restaurare la sistem si vei reveni la setarile avute anterior.
Start-Accessories-System Tools-System Restore

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu reinstala nimic ca nu e nevoie. Ala e un semn care sa te ajute sa redactezi (ca sa vezi unde sunt spatii libere si paragrafe). Eu am un coleg care il foloseste constant cand scrie. Azi il intreb cum se scoate si iti spun pe seara.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tocmai l-am gasit eu in Wordul meu 2000. Sper sa ai acelasi program, dat fiind ca nu ai precizat.
In toolbar exista un buton care iti permite sa adaugi sau sa scoti butoane (are forma de sageata cu varful in jos) Apasand pe acel buton se va deschide o listuta de comenzi printre care una care se numeste show/hide si care este marcata cu acel simbol de paragraf (p intors cum i-ai zis tu). Apesi o data il baga, a doua oara in ascunde si tot asa.
Succes!

Bula
| Bula a răspuns:

Word-ul are niste butoae jos, in stanga, pentru diferite moduri de vizualizare al paginii. La una din ele apar si semnele ascunse, ca cele mentionate de tine (care nu se vad la tiparire). Cand duci mouse-ul deasupra, iti afiseaza care ce este. Da click pe Page view sau print view, in functie de preferinte.
Word-ul se poate seta in f. multe moduri, se poate automatiza etc, dar pentru acestia trebuie sa inveti odata ce posibilitati exista, pe urma procedurile necesare.
Abia dupa acea poti afirma ca "te pricepi" un pic...
Vorba unui fost profesor al nostru: "Cand stii: ce nu stii, atunci stii pe jumatate"!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu ai spus ce word ai... Daca ai 2003 sau xp... cauta sa ai caractere "times new roman" sau "arial"... Sau... in cazul in care ti-a fost schimbat dictionarul... cauta in meniul Tools>Language>Set language si seteaza engleza (sau romana dupa caz). Sper ca ti-am fost de folos... In cazul in care nu merge asa, poti sa-mi trimiti un mesaj cu mai multe detalii si o sa incerc sa te ajut. Succes!

carla
| carla a răspuns:

Dezintaleaza office-ul si reintaleaza-l. Sau fa ce-ti spune cristian.

| tttitooorp a răspuns:

Descarca openoffice! Are tot ce-i trebuie pentru a crea documente text! http://www.openoffice.org/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctele si P-ul ala nu se vad la printat. vezi ca ai pe bara de sus, cu butoane, unul care are exact P-ul ala intors pe el. apasa si vor disparea si punctele si tot.
ce intelegi prin format? se vad mai mari literele? vezi ca ai tot in bara cu butoane de sus un loc in care scrie 150% sau o cifra%. apasa acolo si alege 100%. Gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce zicea "anonim" a fost ok! Si mie mi-a aparut la fel, nu prea m`a deranjat ca atunci aveam toate proiectele terminate, dar acum incepuse sa ma calce pe nervi. Asa ca am cautat pe google ce problema ar putea fi, am gasit prima pagina asta, am facut ceea ce a zis "anonim", adica "Punctele si P-ul ala nu se vad la printat. vezi ca ai pe bara de sus, cu butoane, unul care are exact P-ul ala intors pe el. apasa si vor disparea si punctele si tot" si exact asa a fost! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tools -> options -> view -> (debiseaza ce e in) formatting marks