| GhostStar a întrebat:

Sall TPU, postez de la un internet public, mi s-a stricat pc si maine ma duc in mediagalaxy sa caut ceva, eu as vrea un calculator dar prietenii imi spun ca ar fi mai bun un laptop...Niste sfaturi?
P. S:Vreau sa fie bun sa pot juca battlefield 3, Assasin creed Revelations, etc...Ala care s-a stricat nu puteam sa joc mai nimic, doar metin2, cs=jocuri care merg si pe mac
Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Eu zic ca diferenta e la placa video, la un laptop nu are viteza mare de lucru. Pentru jocuri mari care necesita grafica mare iti recomandat un calculator.

| andreyuu a răspuns:

Spune-mi cam in cati bani ai vrea sa te incadrezi si pentru laptop si pentru un PC.

| GhostStar explică:

Maxim 14-16 milioane.

| Vickyy a răspuns (pentru GhostStar):

Pai la suma ta, nu prea iti ajunge de un laptop performant...

| GhostStar explică (pentru Vickyy):

Dar de un calculator?

| Vickyy a răspuns (pentru GhostStar):

Iti ajungwinking Acum depinde ...mai poti pune vreo 5 milioane in plus sa iti iei un laptop, dar e alegerea ta. Totusi pe un laptop nu toate jocurile merg cum merg pe un pc. Chiar daca au aceeasi configuratie, laptopul nu e facut pentru jocuri.

| andreyuu a răspuns (pentru GhostStar):

Placa dedicata sau integrata si cati RAM?

| GhostStar explică:

Frate acum am placa video de 700 si ceva pe pc stricat

| ValentinL a răspuns:

Parerea mea e sa-ti cumperi un Pc. Eu am un prieten si are si laptop si Pc si laptop-ul are chiar cu 1GB RAM in plus, In rest sunt asemanatoare happy si pe laptop ii merg mai greu jocurile (de ex. metin2) plus ca un laptop performant e mult mai scump decat un Pc asemanator... happy

| spighy a răspuns:

Pc desktop procesor Intel dual core de 3gb sau amd athlon echivalent 3gb ram si o placa video de 512mb ati radeon sau nVIDIA

| GhostStar explică (pentru spighy):

Poti repeta? ca n-am inteles

| spighy a răspuns (pentru GhostStar):

I-ati un pc cu un procesor de cel-putin 2.6 gb Intel dual core sau amd si 3 gb de rami si cu o placa video de celputin 512 mb