| DarkAngel1998 a întrebat:

Recent mi-am luat o imprimanta Canon Pixma MX395 si am cateva intrebari legate de aceasta:
1)Daca este compatibila cu Windows 7?
2)Cand am instalat-o a functionat iar apoi cand am vrut sa scanez mi s-a aprins un triunghi cu un fel de fulger in el si vreau sa stiu de ce mi-a aparut si cea ce inseamna...si in plus imi tot scrie acolo la imprimanta "Printer error occurred" si "Support code 5011"
3)Cum remediez situatia?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Probabil ca s-o fi blocat cartușul.
Din păcate trebuie s-o duci la service, sau să chemi pe cineva cine face asta la domiciliu.A doua variantă low cost și calitate (de dai peste cine trebuie) de service.Succes

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Oprește iomprimanta și scoate-o din priză las-o vreo două secunde și apoi pornește-o după ce ai conectat-o la priză.
Sau poți încerca și asta:
http://www.fixkb.com/2011/01/error-5011-cartridge-holder-wont-move.html
Succes

| DarkAngel1998 explică (pentru DeyCj):

Am incercat asta inainte si nu a mers... trebuie sa o duc la reparat undeva?

| DarkAngel1998 explică (pentru DeyCj):

Ok..ms

| DeyCj a răspuns (pentru DarkAngel1998):

Probabil ca s-o fi blocat cartușul.
Din păcate trebuie s-o duci la service, sau să chemi pe cineva cine face asta la domiciliu.A doua variantă low cost și calitate (de dai peste cine trebuie) de service.Succes