| SebyCool a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta si pe mine. Problema mea este ca PC isi da restart singur cand intru in Metin2 RO, Youtbe, etc.Va rog spuneti-mi ce este de facut.Am sters metinul si l-am reinstalat iara.Am refacut windowsul degeaba tot da restart.Ce ar fi de facut?

A doua intrebare Cum sa fac sa-mi gasesc drivarul? Eu am drivarul ATI

ASTEPT RASPUNSURRILE NOASTE

DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai probleme cu praful, in mod normal nu-si da restart pentru ca nu il soliciti, deci procesorul sta in stand-by, iar cand intri pe metin sau pe youtube, il soliciti, ceea ce inseamna o crestere a temperaturii, in orice caz, e o problema hardware.

Driverul este ca si cum ti-ai invata calculatorul despre un anumit dispozitic, spre exemplu, placa video ATI are nevoie de o "prezentare" astfel ca PC-ul sa o recunoasca, sau placa audio, la fel, trebuie instalata ca sa fie recunoscuta, deci driver-ul nu este unul singur pentru fiecare PC, fiecare componenta(aproape) are nevoie de un driver.

| Romania2014 a răspuns:

Cred ca e de la sursa am avut aceeasi problema am schimbat sursa si gata happy merge uns laughing Funda?

| EeDiy a răspuns:

Pentru prima intrebare :
In cazul in care aveti probleme cu noul launcher la folosirea de Windows XP, urmatorii pasi va pot ajuta sa rezolvati problema:

1. Restarteaza-ti pc-ul
2. Instaleaza Service Pack 3 si Framework 4
3. Restarteaza-ti pc-ul
4. Verifica daca Metin2 este pe lista acceptata de Firewall si Antivirus
5. Verifica sa nu existe alte taskuri implicand metinul in Taskmanager
6. Sterge cache-ul si cookies din IE
7. Porneste Metin2 ca Admin

| MCB2000 a răspuns:

Am avut aceiasi problema, si am gasit raspunsul pe net:Intri in Control Panel, apoi din control panel in performance and maintance, apoi in system(o sa vezi pe acolo date despre calculator), te duci in advanced, si dai settings unde scrie startup and Recovery.Sunt acolo 3 casute bifate, Le debifezi pe toate 3, si asta e, poti sa te joci metin(stiu din experienta)

| DjLazO a răspuns:

Cand intri prima oara? daca intri a doua isi da restart de la metin Funda?