| Shinobi589 a întrebat:

Spuneti-mi va rog 4 GB de RAMI care sa se potriveasca la un calculator cu o placa de baza P5AD2-E DELUXE, un procesor pentium 4 CPU 3. 00MHz, o placa video GT 620 1GB. Am 2 GB de rami DDR3 si as vrea sa ii schimb cu 4GB de rami dar nu stiu care se potrivesc dati-mi va rog un link sau un raspuns, ofer funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă asta e placa ta de bază:
http://www.asus.com/Motherboards/P5AD2E_Deluxe/
atunci în locul tau aș cumpăra de la second(vexi pe olx) 4 module de 1 gb/800mz de același producător(și aș popula toate cele 4 sloturi.Așa aș știi precis că o să am ram dual channel și pc-ul va fi echilibrat cât de cât hardware(nu de alta da nu prea mi se pare ok configurația). Succes

| Jipa95 a răspuns:

Vrei sa spui ca ai decat 2gb ram ddr2 nu ddr3 cum ai scris tu la intrebare. Si nu mai poti decat sa mai pui pe ea decat inca 2 module de 1 gb ( ddr 2 )

| Shinobi589 explică:

Nu am 2GB de rami DDR3 si as vrea sa imi pun 4GB rami DDR3