| Bossulbrb a întrebat:

SALL TPU! Stiti cum sa Homebrew-iesc big grin (sau sa bag homebrew) pe un wii? am nevoie sa joc mario kart wii online pe Nintendo wfc (Nintendo wfc s-a inchis pe data de 20 mai 2014) si acum exista wimmfi, un patcher cu care inca poti juca online... deci va rog ajutati-ma sa bag homebrew, doar cu el pot inca baga wimmfi. (P.S. Am cumparat jocuri pe la Nintendo shop sau. cum se numea. si nu vreau sa imi afecteze homebrewul cu ceva cardul de credit.

FUNDAAAAAA MAAAAARRRREEEE happy

1 răspuns:
| NintendoHackers a răspuns:

De fapt, nu ai nevoie de Homebrew daca vrei sa folosesti doar Wiimmfi Patcher. In cazul in care vrei doar Wiimmfi Patcher, vizioneaza acest videoclip (in engleza) : https://youtu.be/3CBSQ9Afqiw. Practic trebuie doar sa schimbi setarile la reteaua ta si apoi rulezi un test de conexiune. Exploitul ar trebui sa mearga, dar functioneaza doar cu copia originala a jocului. Sper ca te-am ajutat. P.S.: Nu activa WiiConnect24!