| EuShAtat00 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pistol replica.
M-am uitat pe airsoft si nu am gasit mare lucru. Credeti ca sunt bune de ceva aceste pistoale pentru aparare? Lasati-mi cateva sugestii. Mersii

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Am un Jericho 941 pe co2 care duce la aprox 110 m/s cu bile de.20. Am lasat un prieten sa traga in mine cu el de la vreo 5 metri ( in spate ) si mai mult de o usturime de scurta durata si o vanataie mica nu se intampla nimic. Daca vrei autoaparare ia un spray cu piper sau un baston telescopic.

2 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Sunt ilegale in primul rand. in al doilea rand sunt bune, nu contest asta.

| EuShAtat00 explică:

Nu sunt ilegale. Replicile sunt cu bile. Trebuie sa ai minim 18 ani si mi se pare ca un avis psihologic. Dar oricum nu il poti folosi in public, il poti folosii doar pentru agrement