| SATIR a întrebat:

vreau sa-mi iau un laptop si nu ma pot hotara, am gasit pe acesta,
http://www.domo.ro/......306G50Mnks

ce ziceti? e bun?

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde pentru ce-l vrei. Daca-l vrei doar pentru editare texte e foarte bun, daca e pentru jocuri are cam putin spatiu de stocare si procesorul ar fi bun ceva mai "vioi", nu doar de 1, 8. Acelasi calc e la Altex un pic mai ieftin iar la pretul astuia de la Domo au unul cu 2, 2 frecventa, ei au preturi ceva mai bune de fapt decat Domo, Flanco sau chiar eMag http://www.altex.ro/......rder/price
Se spune ca un laptop mai bun ar incepe de fapt de pe la 1800 lei, dar faci ce poti cu cat poti :) Nu cere prea multe pareri ca fiecare e cu parerea lui, o iei razna si nu-ti mai cumperi nimic, uita-te tu comparativ la banutii pe care-i ai la ce poti gasi cat mai performant :)

Răspuns utilizator avertizat
| maryusmono a răspuns:

Depinde cum vrei sa il folosesti. Acel laptop nu este bun pentru gaming de exemplu ci mai mult pentru internet.

Daca vrei ceva decent pentru gaming trebuie sa scoti din buzunar cel putin 2300 ron.

Unul mai bun ar fi acesta: http://bit.ly/12jyKjq

Dupa cum poti vedea are

procesor i3 care functioneaza la o frecventa destul de buna de 2.5
4g ram
1 TB spatiu de stocare
placa video nVidia GeForce 635M de 2 gb

| Ghionea_Mihai_1989 a răspuns:

Nu se merita! Mai pui 500 lei si iti iei un super calculator!

| TrAcEEEEE a răspuns:

Sincer nu il lua procesoru e slab... nai ce sa faci cu 6 gb rami! asa ca. in fine e treaba ta dar iti spun sa nu renunti la desktop pc cu banii aia iti iei un pc super bun! bafta

| SATIR explică (pentru TrAcEEEEE):

Pai am si pc, dar vreau sa-mi iau un laptop