| mateidragos828 a întrebat:

!
Vreau sa va intreb daca puteti sa ma ajutati cu niste chestii legate de servesul meu de samp.
1. Nu prea stiu sa scriptez si la ce ma ajuata
2. Cum sa scriptez ca sa fac un gamemode pentru un server de trucking
3. Cum sa salvez cu pawno si filescript si pligins
Va rog sa ma ajutati daca stiti...voi fii recunoscator!
Funda!

1 răspuns:
| D3lUxE a răspuns:

1. Trebuie sa inveti sa scriptezi pentru a rezolva anumite bug-uri care vor aparea in timp in gamemode. Altfel, nu vei sti cum sa rezolvi problema.

2. Exista gamemode-uri deja facute, tot ce trebuie sa faci este sa editezi anumite linii in caz ca doresti modificari.

3. Salvezi de la File - Save.