| Burcea_Valentin_1999 a întrebat:

vreau si eu o comparatie care ste mai bun
fara hate
1:-Procesor Intel Xeon 3, 5 Ghz
singura superioara procesorului i7 6400 (se poate testa) cea mai buna generatie
-Rami pentru Gaming frecventa 2133 8 GB
-Placa video editie speciala Nvidia 2GB
-Carcasa Segotep Warship Eva (250 lei) impreuna cu Coolere, Ventilatoare Led
-Placa de baza 1151 suport DDR4 64 GB Max 2600(OC)
2:n7110 i7 2670qm 2.20 ghz (8cpu) 8 ram 2 placi video nVIDIA gforce gt 525 m 2 gb dedicata si un Intel grahics 30000 2 integrata

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Prima varianta as zice eu, fiindca ai acces la ddr4 si procesor mai bun, ceea ce e mult mai future-proof. De curiozitate, in prima varianta mai exact despre ce model de placa video de la nVIDIA este vorba?

| Burcea_Valentin_1999 explică (pentru Cliar):

Gtx 780

| Burcea_Valentin_1999 explică (pentru Cliar):

Merita sa dau la schimb i7 pentru Intel xeon? + doferenta 600lei

| Cliar a răspuns (pentru Burcea_Valentin_1999):

Nu merita, in jocuri conteaza mai mult placa video, si procesorul sa fie in masura incat sa nu iti limiteze placa video. Si i7-le nu o sa limiteze un gtx 780, deci diferenta de fps intre i7 si xeon o sa fie de maxim 2-3 fps, deci nu e worth, mai ales ca dai si diferenta.

| Burcea_Valentin_1999 explică (pentru Cliar):

Ok multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intel Xenon 3, 5 Ghz sunt mai multe procesoare. La care te referi? i7 6400 nu exista. Poate i5!