| Burcea_Valentin_1999 a întrebat:

Salut Dau funda, Am un laptop Dell nspiron n7110
cu configuratia :i7 2670qm 2.20 ghz (8cpu) turbo boost 3.1 ghz
8 ram ddr3 kinghston
placa video 1:integrata Intel graphics 3000 2 gb
2:dedicata nVIDIA gforce gt525m 2 gb
Calculatorul se misca prost in jouri gen in gta 5 am graficile setate pentru 1 gb si merge in 30 fps 40 Nu este normal tin sa menionez ca in mai multe jocuri Am Driverele La zi si la Intel si la nVIDIA
Si Dupa 10-15 minute de joc calculatorul se ininge Foarte Tare si sunt nevoit sa ma opresc am si cooler masuta 3 ventilatoare L-am curatat de praf la ventilator Dau funda plzzzzz

Răspuns Câştigător
| ekkk a răspuns:

Salut,ar trebui sa schimbi pasta termoconductoare de pe procesor si placa video, si sa cureti coolerul care le raceste, asa am patit si eu
mi se incalzea pana la 100 de grade, iar acum de abia daca trece de 50 cand il forjez

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mi-e teamă ca pentru jocuri iti trebuie o placa video gtx si nu doar gt. Iar bus-ul memoriei plăcii video sa fie de la 128biti in sus.
Se încinge tocmai pentru că nu face fata cerințelor jocului respectiv.

| DataSoft a răspuns:

Incerca sa reinstalezi windows-ul...

| Busica_Mario_1990 a răspuns:

Nu are absolut nmic daca se incinge! Si la mine se intampla!

| Burcea_Valentin_1999 explică (pentru Busica_Mario_1990):

Dupa 10 minute de jucat imi scad fps la 10 -5... si 80 -90 grade in pc. mi se intampla de curand