| ParradiSs a întrebat:

Sall tup.Am mare nev de ajutor nu mi se mai aude nimic in pc am instalat windowsu si drivele dar tot nu se aude si nu stiu daca e arsa ca mi-a citeste ia uitati-va la dx diag

Sound Devices
Description: Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0887&SUBSYS_10438445&REV_10 03
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RTKVHD64.sys
Driver Version: 6.00. 0001.6251 (English)
Driver Attributes: Final Retail
WHQL Logo'd: Yes
Date and Size: 11/23/2010 12:16:56, 2565736 bytes
Other Files:
Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAangrytm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFangrytm): No

Sound Capture Devices
DirectInput Devices
Device Name: Mouse
Attached: 1
Controller ID: n/a
Vendor/Product ID: n/a
FF Driver: n/a

Device Name: Keyboard
Attached: 1
Controller ID: n/a
Vendor/Product ID: n/a
FF Driver: n/a

Poll w/ Interrupt: No

USB Devices
+ USB Root Hub
| Vendor/Product ID: 0x8086, 0x1C2D
| Matching Device ID: usb\root_hub20
| Service: usbhub
+-+ Generic USB Hub
| | Vendor/Product ID: 0x8087, 0x0024
| | Location: Port_#0001.Hub_#0001
| | Matching Device ID: usb\class_09
| | Service: usbhub

deci va rog sa imi ziceti daca e arsa sau e cv ce nu e activat mersi mult.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai instalat driver sunet.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru ParradiSs):

Salut!
1 Nu ai instalat Drivarul correct.
2 Daca nu ai Drivarul pentru sistemul tau de operare (indifirent ca este de la placa video, internetului sau sunetului).
Daca vede ca nu este compatibila iti apare o gramada de erori.

3 Cel mai bine instaleaza Driver Booster (ai 60 de instalari la versiunea Free) si iti instalezi de acolo Driverul de sunet.
PS:Cand dai Update/Actualizare asteapta pana se finalizeaza instalarea altfel daca opresti in timpul instalari o sa ai probleme sau erori?

| פנדה_משאלות_1991 a răspuns:

Exista un program, driver pack solution14, are vreo 8gb ala iti rezolva 99% din probleme!