| Nicu16 a întrebat:

Sall tuturor as vrea sa-mi cumpar o placa video Asus AMD Radeon HD6670 aceasta are PCI Express 2.1 x16 iar placa mea de baza are PCI Express 1.0 x16 si as vrea sa stiu daca este compatibila cu placa mea de baza sau trebuie sa mi-o schimb.

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Da vor fi compatibile, insa nu va rula la adevarata ei valoare, intrucat versiunea ta de pci-express e mai lenta decat cere placa video.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Va fi compatibila, dar performanta va fi trasa in jos de procesor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai relax, nu e nici o problema. Intrebarea e ce procesor/sursa/memorie ai? Nu de alta, dar ar fi pacat sa pui o placa de-asta pe un Celeron sau vreun X2 5000+ din 2007-2008...

| AbRaXiS a răspuns:

Nu