| LordRing a întrebat:

Sall tuturor, cand ma joc fifa pe game rangers, imi merge greu, imi merge in reluare, la internet am 12 mb, si nu stiu de ce nu merge, acum un an imi mergea perfect fifa multiplayer, dar m-am plictisit si acum am vurt sa ma joc din nou dar merge in reluare.
Cine ma poate ajuta primeste funda +vot.

3 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Salut,
Atunci cand alegi serverul pe care vrei sa joci, neaparat trebuie sa tii cont de ping-ul acestuia, de dorit este sa joci pe un server romanesc sau cel putin unul european.
Te-as ruga sa dezactivezi firewall-ul windows-ului si cel de la antivirus.
Daca lag-ul persista dai un ctrl+alt+delete atunci cand esti in joc, du-te la process, fifa.exe - click dreapta - set priority si click pe high.
Daca mai ai probleme contacteaza-ma, mult noroc!

| LordRing explică (pentru Slavian):

Frate, eu ma joc pe game rangers, acolo nu sunt servere, game rangers este un program prin care te poti juca cu mai multe persoane, mai multe jocuri.

| Slavian a răspuns (pentru LordRing):

Asculta-ma, am habar de ce vorbesc pentru ca am jucat si eu.
Pe game rangers poti hosta diferite jocuri incepand de la empires pana la fifa 10, 11 nu mai stiu exact.
Intelegi, diferiti oameni pun host si tu trebuie sa dai join, asta am vrut eu sa precizez, sa nu dai join la cei din afara Europei sau cei cu lag mare, "frate".