| Kampion a întrebat:

Sall! Vreau sa va intreb ceva. Pot sa instalez windows 7, windows xp etc. fara cd, pe masina virtuala? Dau fundita

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti, daca intalezi un program cu care poti crea o unitate CD\DVD virtuala si ai o imagine iso pe care sa o incarci in acel program. (power ISO, Virtual CD).
Uite unul gratis:
Magic Disc
http://www.softpedia.com/......-ROM.shtml

| al3xander a răspuns:

Da, iti recomand virtualbox http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
cu programul asta instalezi orice windows vrei tu in mod virtual insa trebuie sa ai memorie RAM mare.

| taken a răspuns:

Descarci de undeva imaginea iso si faci un stick bootabil.
Nu stiu ce masina virtuala spui tu.

| HardCore7750 a răspuns:

Sau instalezi mai multe windowsuri pe acelasi HDD? ex sa ai XP, 7, 8, Vista, Linux? pe toate intr-un PC? aste nu prea cred decat cu un PC foarte bun
Toate cele bune

| SKuLL909 a răspuns:

Daca ai un pc performant poti... daca pc.u tau nu e asa bun nu-ti recomand

| Kampion explică (pentru SKuLL909):

Pai eu am un calculator Asus din 2011. este bun?

| spock a răspuns:

Nu ai nevoie nici de stick nici de CD, descarci un iso si il pui in CD virtual sau, daca folosesti vmware, selecteaza-l direct din Instalation ISO option