| V1p3rViruSsatuL a întrebat:

Sallut si Buna all!

Problema este in felul urmator:
Am un telefon Samsung Star 3 (s5229)
Am inteles ca pot reformata memoria ROM cu anumite aplicati ca dupa aceea sa pot sa ii pun un sistem de operare difert (As vrea un Android).
Cine ma poate lamurii cum fac ce iau si de unde iau.
Astept seriozitate, ofer Funda.
Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu poti instala Android pe un telefon care nu are sistem de operare. Androidul are nevoie de anumite performante care tin de partea electronica a telefonului.
Samsung star 3 nu ofera asa ceva.
Nici memorie, nici procesor.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai neaparata nevoie sa faci asta? Ai sa ti-l faci varza.

| djdani1 a răspuns:

Nu iti poti instala android.Trebuie sa ai destula memorie ram si un pocesor arm pe care aces sistem de operare sa ruleze.Samsung Star 3 nu are aceste performante.

| antimulte a răspuns:

Xda-developers.com
citeste pe aici, si gasesti destul programe cu care sa faci asta. au si tutoriale si linkurile de download.