| Ciompârla a întrebat:

Sallz...Cum sa fac sa imi mai maresc si eu memoria in hard disk-ul C, acolo unde am Windows-ul, ca de la un timp imi apare un mesaj care imi spune ca am memorie insuficienta. Programe in C am putine, dar nu stiu ce imi ocupa atata memoriesad. Multzam si funda!

Răspuns Câştigător
| DjIulyanB a răspuns:

1: Intra in my documents, apoi copiezi tot ce ai acolo si muti in partitia D sau E, depinde cum ai tu.
2: Poti sa folosesti C.Cleaner. (Sterge toate fisierele nefolositoare).
3: Ca sa iti mai maresti partitia, poti folosii PartitionMagic. Este foarte usor. Muti din D in C, cati GB ai tu nevoie. Dar mai intai sa faci si ce ti-am mentionat mai sus.
Daca ai nevoie iti pot zice si cateva chestii foarte bune ca sa il faci sa mearga si mai bine. Funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Foloseste programul ccleaner http://www.piriform.com/ccleaner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in C dai click dreapta pe proprietati apoi dai click pe "Disck cleanup". apoi astepti ..vei avea putina mai multa memorie pentru ca iti va face curat in calculator.

| AliveOne a răspuns:

Pai daca zici ca nu ai multe dai o defragmentare si s-ar putea sa-si revina!
funda?

| CreierSupersonic a răspuns:

Reinstalezi windowsul si formatezi C si D, dupa iti redistribui memoria de pe HDD, daca formatezi pierzi tot, cel mai bine scoti tot ce ai acolo pe un hard disk extern

| computerizatul a răspuns:

Dai voie windows-ului tau sa isi faca update-uri? Daca da, atunci probabil asta iti ocupa atat. Incearca sa intri in 'Control Panel', click pe 'Add or remove programs'; dupa ce se deschide fereastra de 'Add or remove programs' sus pe partea alba vei vedea ca scrie 'Show Updates'. In fata chestiei cu 'Show Updates' e o casuta. Da click pe ea ca sa iti apara si update-urile. Vei vedea cate sunt si cat are fiecare. Daca e cu adevarat din vina upate-urilor atunci trebuie' sa reinstalezi Windows-ul ca nu poti dezinstala update-uri. Daca ai bani ia-ti si un al 2-lea hard disk ca sa eviti repetare acestui incident... Daca nu e de la upate-uri nu stiu ce sa zic. Oricum, bafta big grin (P. S.: Daca reinstalezi Windows-ul si ai niste jocuri la care tii mult de tot incearca sa copiezi salvarile. Daca reinstalezi Windows-ul si ai nelamuriri in privinta copierii salvarilor anunta-ma!)

| alcapone98 a răspuns:

Sterge ce nu ai nevoie si foloseste ccleaner