| TheHeineken a întrebat:

Saltu TPU! daca trebuie sa instalez un joc de pe cd original si are ca " sistem recomandat " windows xp si eu am windows 7 ultimate va merge? mentionez ca este un joc original pe cd! ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Daca are cerintze de xp sigur nu merge. nu are interfata pentru 7, iar 7-le nu ii creeaza interfata.

| TheHeineken explică (pentru tr3ig):

Da ca pe "ambalaj" scrie decat de windows xp la cerinte si acelea cu procesor etc deci inseamna ca nu merge!?

| tr3ig a răspuns (pentru TheHeineken):

Nop. da poti sa incerci sa il instalezi, nu te costa nimic e gratiswinking iar daca nu merge iti va da ceva erori la instalare chiar la inceput si nu continua sau iti da eroare la sfarsit dupa ce instalezi in care iti zice ca nu e instalat bine.winking

| TheHeineken explică (pentru tr3ig):

Aha ca ma gandeam ca daca il instalez se duce " pe apa sambetei" wind 7 ca nu are nici o saptamana oricum mersi mult!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sunt sanse sa mearga dar 80 la suta nu va merge! Am trecut si eu prin asta si nu mi-a mers...

| Alberto97 a răspuns:

O sa mearga daca nu merge din prima dai la proprietati compatibility si o sa iti sa iti mearga

| Siksaksok a răspuns:

Jocurile de pe cdurile originale se joaca doar cu cdul in calculator

| tznkurgn a răspuns:

Normal ca merge!
eu am un joc original pe CD si imi este pentru windows xp si eu am windows 7 ultimate si merge perfect!
Funda?

| ionutzbichisadrian a răspuns:

Ce joc?
Si da il suporta deoarece windows 7 are cerinte mai mari decat xp. Cu cat cerintele sunt mai mici cu atat ruleza mai bine. De mers merge si pe windows 8.