| Polinco a întrebat:

Salu TPU!

Am o mică problemă. Când o persoană îmi trimite un mesaj pe WhatsApp, persoanei respective îi apare instant ca am văzut acel mesaj. Gen, el trimite un mesaj și fix în secunda doi îi apare că l-am văzut, chiar dacă nici măcar nu mi-a apărut notificare cu mesajul fix atunci. Vă rog frumos să mă ajutați să rezolv acest lucru pentru că persoanele de la care primesc mesajele îmi spun că le dau seen chiar dacă eu nu văd mesajele pe care le trimit ele fix în secunda doi(durează cateva secunde până le primesc, dar lor le apare că l-am văzut în secunda doi).

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Sunt setari in whatsapp care scot de tot confirmarile de primire si citire, adica nu mai sunt trimise deloc, cauta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori dezinstalează-l și instalează-l iar. Ori șterge contul de whatsapp și refă-l (te duci la setări și apeși pe "cont", apoi pe "ștergere cont", după care îl refaci), ori dai pe "confidențialitate", tot de la setări și dezactivezi "confirmări de citire" ca să nu mai apară că le vezi celorlalți mesajele, dar nici ție nu-ți va apărea când văd ei mesajele. Eu zic să le faci pe toate și sigur o să meargă așa.winking

| bogdan24680 a răspuns:

Încearcă să îl dezinstalezi si sa il instalezi iar

| Dan2703 a răspuns:

Buna....intri in aplicatie....Settings>Account>Privacy>si debifezi optiunea Read Receipts
ATENTIE! Trebuie sa iti spun ca acest lucru va face ca nici tu sa nu mai poti beneficia de posibilitatea de a sti daca cei carora le-ai trimis mesaj pe whatsapp le-au citit sau nu.
Setari>Cont>Confidentialitate> si debifat la Confirmari de citire.
O zi buna