| MirceaRadu21 a întrebat:

Salu TPU. Am si eu o problema cu Google Adsense si anume că mi-a fost dezactivat contul (site ul este d-news.ro) si mesajul este urmatorul:
Analizând recent ínregistrările noastre, am constatat un risc
considerabil generat de contul dvs. AdSense pentru agenții noștri de
publicitate AdWords. Deoarece menținerea contului ín rețeaua noastră de
editori le poate aduce ín viitor daune financiare agenților noștri de
publicitate, am hotărât să vă dezactivăm contul.

Vă rugăm să ínțelegeți că noi considerăm acest pas necesar pentru a
proteja atât interesele agenților noștri de publicitate, cât și ale
altor editori AdSense. Înțelegem neplăcerile pe care vi le poate
provoca acest fapt și vă mulțumim anticipat pentru ínțelegere și
colaborare.

îmi poate spune si mie cineva ce nu este in regula.Va rog din suflet sa ma ajutati. DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ps: eu as cauta alte firme. Am fost si eu pe adesense si mi-au dezactivat tot dintr-un motiv de 2 bani de genul ala.

| MirceaRadu21 explică (pentru sltlp):

Si acum ce folosesti? esti multumit?

| sltlp a răspuns (pentru MirceaRadu21):

Acum folosesc altele de la magazine mai mici sau chiar cele de la profitshare. Nu sunt la fel de multumit, veniturile sunt mult mai mici dar asta e. Decat sa ma trezesc ca la cheful lor dezactiveaza contul...
Vezi daca ii contactezi, poate ai mai mult noroc(eu nu am avut chiar dupa ce i-am contactat).

| MirceaRadu21 explică (pentru sltlp):

Am facut contestatie sa vedem raspunsul

| MirceaRadu21 explică:

Precizez ca mesajul l am primit astazi 29 iulie, iar aseara la ora 23:00 soldul meu era 0, deci nu vad motivul în care eu sunt risc mare.Risc mare la ce?

| Mhl_GeorGee_1998 a răspuns:

Ti-o dezactivat unul dintre operatori contul, nu cred ca are legatura cu ce ti-o scris acolo sus ci de fapt e o neintelegere, daca vrei sa iti recuperezi contul contacteazai prin e-mail. big grin
Funda? happy

| MirceaRadu21 explică (pentru Mhl_GeorGee_1998):

Nu pot sa ii contactez prin mail pentru că nu am ajuns la limita de 20 de euro.Mi au mai facut faza asta odata.