| DanutAlexandru254254 a întrebat:

Salu TPU. Am un procesor i3 -3225 LGA 1155si rami 2 placute de 2GB 2Rx8 PC2-6400U-666-12-E3 (https://www.google.ro/......ps?/search
Mi se potriveste cu aceasta placa de baza?:http://www.emag.ro/......A-H61M-DS2

9 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Eu nu inteleg o chestie, ce placa de baza ai de ai un procesor Intel I3 si placute RAM DDR1? Pe placa de baza pusa mai sus, nu poti pune placute RAM DDR1, ci DDR3.

| pozeanimate a răspuns (pentru JustCosmin):

El cred ca vrea sa le cumpere happy

| JustCosmin a răspuns (pentru pozeanimate):

Scrie ca le are deja "Am un procesor i3 -3225 LGA 1155si rami 2 placute de 2GB 2Rx8 PC2-6400U-666-12-E3 ", de aici mirarea mea. Teoretic daca ne uitam dupa denumire, sunt DDR2, daca ne luam dupa link, sunt DDR1. Culmea ar fi sa vina sa spuna ca sunt DDR3 laughing

| DanutAlexandru254254 explică (pentru JustCosmin):

Pei rami sunt DDR3 nu 1

| DanutAlexandru254254 explică (pentru JustCosmin):

Exact sunt DDR2

| DanutAlexandru254254 explică (pentru JustCosmin):

Pei rami sunt DDR2 nu 1

| pozeanimate a răspuns:

Da,ambele au socket 1155
placa de baza cu procesor se cauta dupa socket.
Iata memoria ram nu se potriveste cu placa de baza
placutele tale sunt ddr1
iar placa de baza necesita ddr3

| SpecialistIT a răspuns:

Ca placa de baza, mai bine cumperi Asrock B75 Pro3 de la Mediadot: http://www.mediadot.ro/placi-de-baza/placa-de-baza-asrock-b75-pro3

Bafta!

| DanutAlexandru254254 explică (pentru SpecialistIT):

Multumesc tuturor pentru sugestii am cumparat placa de baza ( cea de mai sus) si am cumparat si rami DDR3 si acum le-am montat si merge perfect calculatorul