| Razzorr26 a întrebat:

Salu TPU, de o saptamana si ceva nu ma mai pot conecta la internet. Precizez ca am de la AKTA. Cablul intra direct in pc, nu am modem.Cand incerc sa ma conectez imi tot apare eroare 651 si 619. Pe laptop imi merge, se conecteaza din prima. Am citit ca ar fi ramas agatat de placa de retea de la laptop, dar am dat disconect si am facut tot ce scria pe net si degeaba. Am chemat un operator de la akta si mi-a spus ca nu este de la ei. Placa de retea nu este de vina, dar nu inteleg cum scap de aceste erori. Rar de tot reusesc sa ma conectez pe pc. Va rog ajutati-ma sa scap de aceste erori.

2 răspunsuri:
| bonico a răspuns:

- ai setarile facute corect pe PC ca si la laptop?
- ai deconectat conexiunea de la laptop inainte de a schimba cablul?
- placa de retea de la PC e functionala? - da un ping in 127.0.0.1
Sfat: foloseste un router daca ai mai mult de un PC pe care vrei sa folosesti conexiunea.

| Ionut_Cojocaru_1999 a răspuns:

Asa am patit si eu, multi imi ziceau sa-mi schimp windowsu', iar operatorii AKTA imi ziceau la fel, eu crezusem ca e vina mufei, dar m-am inselat, la un moment dat i-am schimbat windowsu' si degeaba. asa ca mi-am luat Wirelles si n-am mai avut probleme...