| Paul_Samuel_1999 a întrebat:

Salu TPU, poate e ciudat ca intreb, dar eu inca ma joc minecraft, cand incerc sa imi pun shader scade drastic de la 90-100+ FPS la 15-20 si am un I5 8300H si un nVIDIA gtx1050, de ce se intampla asta? Si cand ma duc la shader imi arata jos Intel UHD 630, asta inseamna ca foloseste placa integrata? Daca da, m-ati putea ajuta sa pun ca placa dedicata sa porneasca si sa mearga jocul bine? Nu inteleg de ce scad FPS-urile asa mult.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Ruleaza minecraft fortat cu placa grafica. Click dreapta si Open with nVIDIA graphics. sau ceva.