| DanRosu a întrebat:

Salut.
a aparut jelly bean 4.2.2 pentru galaxy s2 (i9100)?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ofifial, nu a aparut si nici nu o sa apara.
Doar neoficial, de mult, dar iti anuleaza garantia ais apare un mic risc sa strici definitiv telefonul. De altfel pe s2 a aparut si 4.3 neoficial.

| DanRosu explică (pentru sltlp):

Eu vreau sa stiu daca il pot instala prin odin sau prin recovery mode.nu prea ma intereseaza daca e oficial sau nu.

| sltlp a răspuns (pentru DanRosu):

Pai eu ti-am zis, daca e neoficial, ai posibilitatea sa iti strici definitiv telefonul. Si da, a aparut, se isntaleaza prin twrp sau cwm(ambele is custom recovery).

| DanRosu explică (pentru sltlp):

Nu vreau sa instalez prin recovery.nu se instaleaza la fel ca prin odin.nu are toare aplicatiile prin recovery.
multumesc foarte mult.o sa astept poate apara oficial si sa-l pot instala cu odin/

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Custom ROM(Portat) da. Oficial nu stiu.

Oficial 4.2 este