| Armandfm11 a întrebat:

Aș dori să cumpăr un computer pentru gaming dar nu știu ce să aleg : un laptop sau un calculator? Aș dori argumente pro și contra pe fiecare parte. Dau fundă (cine nu dă?)

P.S. : Dacă se poate și site-uri de la care să mă documentez. Cu cât mai multe argumente, cu atât mai multe șanse la fundă (știu că vreți fundă )

Răspuns Câştigător
| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Daca vrei numai gaming atunci desktop clar(iti construiesti pe bucati mult mai ieftin decat un laptop). Daca dispui de un buget mare si calatoresti mult sau umbli dintr-o parte in alta cu laptopul dupa tine si in momentul cand ai pauze vrei sa te joci ceva achizitioneaza un laptop! Recomandarea mea ar fi pentru site ar fi pcgarage.ro. acolo gasesti si wishlist-uri cu config de desktop-uri.Pt laptop ti as recomanda Asus G-series sunt mai multe modele cu diferite marimi de monitor, sunt produse in general de calitate foarte buna.
Cand nu stii ceva despre un laptop/componenta cauta pe youtube despre ea si vei gasi review/buit!
Sopr!

| Armandfm11 explică (pentru Dimitrik):

Mulțumesc pentru sfaturi! Iată funda happy

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In afara de mobilitate, laptopul are numai dezavantaje, multe dezavantaje, asa ca nu stiu ce argumente mai vrei!

| spymanme a răspuns:

Desktop clar pentru gaming, poti alege de la pc-shop sau expertcompany un pc bun in bani putini, poti sa il iei si pe bucati nu conteaza si o placa video din alta parte si ai un calculator tare in garantie.