| gigel007 a întrebat:

Acum 2 saptamani mi-am spart geamul la un Allview x1 soul. Dupa mai multe cercetari am fost fericit sa aflu ca este doar gemul acela cu touchscreen-ul (ma costa mai putin). In fine am gasit un service unde sa il schimb. Dupa ce l-am luat din service a inceput sa faca figuri adica cand ieseam afara la frig nu mai mergea deloc, iar cand mergea se apasa singur etc. M-am dus cu el inapoi si mi-au dat dreptate. Acum imi puteti spune de la ce ar putea fi? Vreo piesa afectata de la socul produs cand l-am spart? Sau sa fie softul?

Multumesc anticipat! Dau funda pentru un raspuns concret.

2 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Sau serviceul tia furat ceva piesa din telefon si a inlocuito cu una proasta.

| MinivaGSM a răspuns:

Depinde de lipitura facuta de service-ul gasit. Daca este una de proasta calitate, cu banda dublu-adeziv, atunci cam aia este problema.

In principiu poti testa cu un alt ansamblu (la un service) si daca ace la fel, abia atunci poti sa te gandesti ca ar fi din placa de baza.

Uite aici un site util https://www.minivagsm.ro/

Seara buna!