| gigel007 a întrebat:

Acum 2 saptamani mi-am spart geamul la un Allview x1 soul. Dupa mai multe cercetari am fost fericit sa aflu cca este doar gemul acela cu touchscreen-ul (ma costa mai putin. In fine am gasit un service unde sa il schimb. Dupa ce l-am luat din service a inceput sa faca figuri adica cand ieseam afara la frig nu mai mergea deloc, iar cand mergea se apasa singur etc. M-am dus cu el inapoi si mi-au dat dreptate. Acum imi puteti spune de la ce ar putea fi? Vreo piesa afectata dee la socul produs cand l-am spart? Sau sa fie softul?

Multumesc anticipat! Dau funda pentru un raspuns concret.

Răspuns Câştigător
| AdrianPe a răspuns:

Probleme de soft nu cred ca ar fi. Adica, ai fi primit crash-uri din aplicatie, restart din senin, s-ar fi incins spatele telefonului mai repede decat de obicei. Problema cred ca e de la geamul+touch-ul montat de ei. Dpmdv, odata sparta/stricata orice piesa originala la un telefon (indiferent de marca) si reinlocuita cu alta, nu va mai fi la fel cum era telefonul din fabrica. Cu toate astea, sper sa iti rezolvi intr-un fel sau altul problema.