| thebestornothig a întrebat:

Salut.Acum 2 zile mi-am reinstalat windows 7. Din prima zi de instalare am observat ca laptopul merge greu in toate privintele...Deoarece inainte aveam windows 10 si rulam fortnite cu graficile pe low si medium in 45 -60 fps iar acum nici la 10 nu ajung...Doar in lol am 80-150 fps (mai jos nu scade cu graficile pe high).Am toate driverele instalate si sunt la zi dar laptopul merge greu si pe internet.
Specs:Intel core i5-4200u
amd radeon hd 8600M
4 gb de ram
Aveti idee de la ce ar fi? Tin sa mentionez ca am windows 7 ultimate

6 răspunsuri:
| thebestornothig explică:

Am uitat sa spun ca mai am si o placa video integrata Intel

| NLS a răspuns:

Intrebarea e daca ai instalat placa Radeon, si i-ai dat "Disabled" la cea integrata... (din BIOS se face asta)

| Vali011201 a răspuns:

Salut,
Este posibil sa nu fi instalat Driver-ul Placii Video.

| thebestornothig explică (pentru Vali011201):

Driverul este instalat..am incercat sa il dezinstalez si sa il instalez iar.

| thebestornothig explică (pentru NLS):

Nu stiu..Am cautat cateva tutoriale dar la mine e complet schimbat BIOS-UL

| NLS a răspuns:

Spune modelul placii de baza.