| Dari2014 a întrebat:

Acum cateva luni am primit un router Wi-Fi ASUS RT-N12E, am incercat sa-l fac sa mearga acum cateva zile, dar fara success. Am toate cablurile necesare (unul albastru, unul negru, cel de alimentare), mi se aprind 4 beculete cand le bag in PC si il pornesc, si cand dau sa caute routere wi-fi in zona ca sa ma conectez la PC nu imi gaseste, am si modem de la RDS-RCS, cand dau sa caut modem-ul merge, si merge internetu, eu am dat sa se conecteze la device-u de internet de la modem, dar fara success. Am chemat si oameni care-mi sa-mi faca wi-fi-ul, dar nu a mers, doar odata mi l-au facut si apoi mi-am mutat PC-ul si nu mai merge... Cand dau sa caut wi-fi-uri pe telefon merge sa ma conectez la el, dar la pc-ul meu nu merge (nu este slab pc-ul), va rog, ma puteti ajuta? daca am uitat ceva sa spun va voi mai spune. as dori neaparat un raspuns bun. Apropo, as vrea sa spun ca multi mi-au spus ca trebuie configurat, ei bine am incercat sa fac asta, si am dat sa-l configureze automat, dau acolo next next si imi da "Please Wait" astept mult si bine si imi spune sa-l restartez (router-ul), fac cum zic ei si tot nu merge, tot asta imi spune.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Tu ai macar wifi pe pc sau ce spui acolo ca nu are sens. Configurarea o faci webbased, nu dupa cd sau alte prostioare.