| DextroCs a întrebat:

Salut acum ceva timp mi-am reinstalat windowsu si cand vorbesc la microfon nu se aude. Care ar fi problema? Microfonul nu imi este stricat, din control panel microfonul este activat... Inainte, in 2012 am mai avut problema asta dar atunci am cautat pe net si am descarcat un program (parca). Cn ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| BaseplateV1 a răspuns:

Trebuie sa downloadezi driver-ul audio. Acesta il gasesti dupa placa de baza.

| RickGrimes a răspuns:

Nu ai instalat driverul de la microfon, daca nu mai ai CD de la el cauta pe net numele microfonului + Driver si o sa iti mearga dupa ce instalezi programelul.

| DextroCs explică (pentru RickGrimes):

Ar merge asta. dar castile sunt de mai demult si nu mai gasesc cutia si nici pe ele nu stie cum se numesc. Stii cum pot afla numele lor? big grin

| King_CyberStar_1991 a răspuns:

Incearca sa instalezi realtek high definition audio, il gasesti pe net.