| iPaladinus a întrebat:

Acum o lună am achiziționat o tabletă Myria. De când am cumpărat-o am observat ca se aude ceva în tabletă când o mișc. Iar e acumulatorul?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Probabil acumulatorul sa fie desprins, deoarece este cel mai greu, si posibil nu a fost fixat sau lipit bine de carcasa etc..insa la fel de bine poate fi desprins si un difuzor din locasul lui, asculta atent pe muzica, daca se aude la difuzoare la fel, daca ai 2, pe rand,imediat iti dai seama daca unul este desprins,se aude alfel,adica mai infundat,si daca si zgatai delicat tableta sunetul pare ca se misca si el,odata cu difuzorul etc.
Cauta sa nu o mai bruschezi,deoarece daca este acumulatorul,acesta fiind greu, poate deteriora componente, afisajul etc, re-incearca la service ar fi ideal, depinde de tine.
Succes!